?>

Kadra

Kadra przedszkola

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół młodych, wykwalifikowanych i kreatywnych nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę. Pedagodzy naszego przedszkola pracują z sercem, niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Wspomagają i ukierunkowywują rozwój dzieci mając na uwadze ich wrodzone predyspozycje i zdolności. Zajęcia odbywają się w małych grupach w celu lepszego poznania dziecka przez nauczyciela, co umożliwia indywidualne podejście do każdego z nich. W swojej pracy aktywnie wdrażają nowatorskie osiągnięcia dydaktyki w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań, uzdolnień i sprawdzania postępów dziecka. Nauczyciele stale podnoszą swoje kwalifikacje, biorąc aktywny udział w spotkaniach metodycznych, kursach, szkoleniach, radach pedagogicznych oraz studiach podyplomowych.

Poznaj naszą kadrę

Katarzyna Rypulak – dyrektor

Jestem absolwentką studiów licencjackich oraz magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim (filologia polska) oraz studiów podyplomowych (1. edukacja przedszkolna, 2. zarządzanie oświatą). Ukończyłam również wiele kursów i szkoleń dotyczących pracy z Dziećmi. W przedszkolu pracuję od 14 lat, a jako dyrektor przedszkola od 10. Praca z Dziećmi daje mi siłę do działania, a Ich radość kiedy wchodzę do pracy potwierdza, że to co robię jest moim najlepszym życiowym wyborem. Jestem dumna z tego, że robię to, co lubię i przy okazji daję radość innym. Największą nagrodą dla mnie jest dziecięcy uśmiech. Zarówno w domu, jako mama wspaniałej 16-latki, jak i w pracy kieruję się słowami Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

 

 

rypulak katarzyna
nauczycielka przedszkole warszawa

Milena Hołownia – Dudzińska – nauczyciel 

Ukończyłam studia pedagogiczne z wychowania przedszkolnego na Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej oraz magisterskie z pedagogiki osób niepełnosprawnych intelektualnie na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi na różnym poziomie edukacyjnym i rozwoju.
Gdy założyłam własną rodzinę wiedziałam, że praca z dziećmi jest moim powołaniem i spełnieniem. Szybko nawiązuję pozytywny kontakt z dziećmi gdyż poświęcam im całe serce i energię. Rozumiem obawy i troski rodziców gdyż łącze pracę nauczyciela z wychowywaniem własnych dzieci. Obserwowanie dzieci jak odnoszą małe/wielkie sukcesy jest dla mnie największą satysfakcją zawodową. W pracy inspiruję się podejściem Korczaka do wychowania dzieci a także porozumieniem bez przemocy Marshalla B. Rosenberga. Wolne chwilę spędzam aktywnie z rodziną a także uprawiam sport, czytam książki.

Małgorzata Strzelczak – nauczyciel 

Od kiedy sięgam pamięcią bardzo lubiłam przebywać z Dziećmi i zajmować się nimi, gdyż sprawiało mi to wiele radości. Umożliwiło mi to wybór drogi którą w życiu chcę podążać. Ukończyłam studia pedagogiczne na wydziale nauk społecznych w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie o kierunki: Wczesna edukacja z nauczaniem języka angielskiego. Obecnie uzupełniam swoje kwalifikacje na kierunku: Pedagogika szkolna z diagnozą i terapią pedagogiczną. Wybrałam te studia, ponieważ praca z dziećmi jest moją pasją. Jestem osobą ciepłą, otwartą, troskliwą i uśmiechniętą, zawsze pełną chęci do pracy co sprawia, że dobrze odnajduję się w pracy z Dziećmi. Lubię zdobywać nową wiedzę, jak i doświadczenia dlatego też chętnie poza pracą uzupełniam swoją wiedzę poprzez uczestniczeniu w kursach i szkoleniach. Uważam, że najważniejsze w pracy z Dziećmi jest cierpliwość i zrozumienie małego człowieka i jego świata. Codziennie uczę się od swoich podopiecznych nowych rzeczy oraz nowatorskich pomysłów. Staram się dostrzegać potrzeby dzieci i sprawiać aby każdy dzień ich pobytu w przedszkolu był dla nich wyjątkowy, jak również wpłynął na ich wszechstronny rozwój.

W swojej pracy staram się otaczać dzieci troską i zrozumieniem. Rozbudzać ich indywidualne zainteresowania i umiejętności. Zadowolenie i uśmiech Dziecka jest najlepszą nagrodą i motywacją na każdy kolejny dzień jaką można otrzymać

 

 

Małgorzata strzelczak 2 latki

Kaja Szymanek – nauczyciel, pedagog specjalny

Jestem absolwentką studiów pierwszego stopnia Wychowanie przedszkolne z edukacją wczesnoszkolną na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz studiów podyplomowych Edukacja, rewalidacja i wspomaganie osób z autyzmem i zespołem Aspergera. Kształcę się dalej z zakresu pedagogiki specjalnej oraz psychologii, by móc lepiej rozpoznawać potrzeby, trudności i
możliwości Dzieci. Pozwala to na lepsze dostosowanie metod i form pracy, tak aby możliwie jak najkorzystniej wpłynąć na rozwój Dziecka.

Moja przygoda z Dziećmi zaczęła się już, gdy sama byłam zuchem, a następnie harcerką, która przygotowywała zbiórki dla swojego zastępu. W kolejnych latach zajmowałam się animacjami, a także przeprowadzaniem półkolonii dla Dzieci. Ostatecznie dotarłam na studia pedagogiczne, które dały mi
możliwość znalezienia się tu, gdzie teraz jestem. Praca w przedszkolu daje mi wiele satysfakcji i motywację do samodoskonalenia oraz wspierania Dzieci w ich rozwoju.
Uwielbiam oglądać seriale oraz grać w gry planszowe.

 

 

kaja szymanek
nauczycielka przedszkola

 Milena Suchecka – nauczyciel 

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku „pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna” oraz otrzymałam dyplom magistra ze specjalności „edukacja integracyjna i włączająca” na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Aktualnie kończę również studia podyplomowe na kierunku „zarządzanie w oświacie” na tej samej uczelni. W pracy zawsze kieruję się przede wszystkim dobrem Dziecka. Bardzo istotne jest dla mnie podejście indywidualne tak, aby móc dostrzec w Dziecku to, czego nie widać na początku. Traktuję Dzieci jak swoich małych przyjaciół, którym oddaję całe serduszko, jednocześnie prowadząc ich i wyznaczając dobrą drogę w procesie nauczania. Niezwykle ważne jest dla mnie poczucie bezpieczeństwa i zaufanie ze strony moich podopiecznych. Prywatnie uwielbiam piesze wycieczki po górach i wszelakie podróże. Chętnie sięgam po kryminały i książki psychologiczne szczególnie o tematyce związanej z komunikacja międzyludzką. Moją największą słabością są kotki :-)

Daria Tarnożek – nauczyciel 

Swoją przygodę z Przedszkolem 7 Krasnoludków rozpoczęłam 2 lata temu z grupą Sówek. Obecnie, mam przyjemność prowadzić grupę 4 latków-Motylki. Moim celem jest sprawić aby dzieci czerpały przyjemność z zajęć, zdobywały nową wiedzę i umiejętności. Do każdego, podchodzę indywidualnie, staram się rozbudzić w nich ciekawość do otaczającego świata. Zdobyta wiedza, w trakcie studiów , pozwala mi na lepsze zrozumienie potrzeb dziecka, ich wyjątkowego postrzegania świata oraz dała możliwość wnikliwej obserwacji dziecka i jego relacji społeczno-emocjonalnych.

W swojej pracy często wykorzystuję elementy z zakresu sensoryki: tory przeszkód- ścieżki zdrowia a także różne materiały i faktury, które wykorzystuję w pracach plastycznych. Szalenie ważne, w pracy z dziećmi, jest dla mnie uwrażliwianie na piękno otaczającego świata oraz kształtowanie postawy empatycznej wobec świata zwierząt. Radość i zabawa w nauce-to słowa klucze w mojej pracy.

Prywatnie-wielbicielka kotów i dobrej kawy.

 

 

daria-tarmozek
katarzyna ryb

Katarzyna Rybczyńska – nauczyciel 

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika że specjalnością plastyka na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i reedukacja. Podczas studiów brałam udział jako wolontariusz w projekcie adresowanym do dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym „Daleko też są dzieci”. W swojej pracy staram się cały czas podnosić swoje kwalifikacje i poszerzać horyzonty myślenia uczestnicząc w szkoleniach i kursach doskonalących. W trakcie codziennych zająć wykorzystuję zdobytą wiedzę i umiejętności stosując m. in. Metody Ruchu Rozwijającego wg W. Sherborne, Dziecięcą matematykę czy elementy glottodydaktyki.

Praca z dziećmi jest moją pasją. Czerpię z niej radość, odkrywam i poznaję świat z moimi podopiecznymi na nowo. W wolnej chwili cenię aktywny wypoczynek- wędrówki górskie, spacery, jazda na rowerze. Lubię też podejmować nowe wyzwania, jak nauka jazdy na rolkach- w myśl dewizy „na naukę nigdy nie jest za późno”. Chętnie sięgam też po pozycje literatury z gatunku fantazy, przygodowe, o tematyce obyczajowej i psychologicznej

 

 

Magdalena Warakomska- Pochodyła – psycholog, psychoterapeuta

Prywatnie niepoprawna optymistka,  amatorka dobrej kawy, w ciągłym biegu, mama trójki dzieci.  Z przedszkolem współpracuję od samego początku,  jestem uzależniona od energii i  pozytywnych reakcji swoich podopiecznych. Praca z dziećmi jest moją pasją i dobrą zabawą.

Przez lata  współpracowałam z  przedszkolami i żłobkami na terenie Warszawy. Obecnie oprócz przedszkola Siedmiu Krasnoludków pracuje w Społecznej Szkole Podstawowej STO  oraz w Poradni PrimoPsyche. Zajmuję sie terapią dzieci, młodzieży, dorosłych oraz par.

W Przedszkolu prowadzę  obserwacje i zajęcia ogólnorowojowe z elementami edukacji emocjonalnej podczas których dzieci uczą sie rozpoznawać emocje, radzić sobie z nimi oraz kształtują postawy empatyczne wobec kolegów i koleżanek. Cała reszta to po prostu dobra zabawa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
malgorzata-puszkiewicz

Małgorzata Puszkiewicz – lektor języka angielskiego

Pracuję tworząc inspirujące i kreatywne środowisko dla każdego dziecka, wykorzystując ich naturalny potencjał – żywiołowość, entuzjazm i ciekawość świata. Tworzone przeze mnie zajęcia bazują na piosenkach i zabawach ruchowych, elementach dramy oraz storytelling.
Wykorzystuję m.in. swoje zamiłowanie do śpiewu, tańca, TPR, metody audiowizualne oraz założenia edukacji zintegrowanej.

Różnorodne formy i metody pracy z dziećmi czynią moje zajęcia nie tylko nauką, ale przede wszystkim wspaniałą zabawą. Odczuwam ogromną satysfakcję z radości dzieci cieszących się moimi lekcjami.

Od kilku lat współpracuję z Przedszkolem 7 Krasnoludków- miejscu o niesamowitym klimacie. Motywujący współpracownicy, przesympatyczni, wyjątkowi, pełni potencjału uczniowie i ich niezastąpiona pomoc- rodzice.

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą małej Antosi. Uwielbiam wszelkie aspekty sztuki, które zajmują mnie w wolnym czasie. Ćwiczę jogę, spaceruję z psem i kocham muzykować wspólnie z moją rodziną

Agnieszka Chądzyńska – lektora języka francuskiego

Jestem lektorem i tłumaczem języka francuskiego. Dzieci, dorosłych i młodzież uczę od ponad 20 lat. Wychowałam się i zdałam maturę w Paryżu. W Polsce studiowałam romanistykę, socjologię i dziennikarstwo. Prowadzę własną działalność udzielając prywatnych lekcji, korepetycji i przygotowując do egzaminów. Współpracuję też z Instytutem Francuskim w Warszawie, gdzie uczę dzieci, młodzież oraz dorosłych.

Moje zajęcia dla najmłodszych to ustrukturyzowana zabawa – bańki mydlane, farby, kręgle, pacynki i loteryjki, a wszystko to podporządkowane jest określonym celom komunikacyjnym, aby dzieci z radością przychodziły na zajęcia i szybko robiły postępy!

321423383_549033516831434_9122164730514299926_n
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Robert Rostek-nauczyciel wychowania fizycznego, trener piłki nożnej

Ukończyłem studia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie na kierunku wychowanie fizyczne. Jestem trenerem klasy drugiej piłki nożnej, menedżerem sportu, kierownikiem i wychowawcą wypoczynku oraz uczestnikiem wielu szkoleń i konferencji podnoszących moje kwalifikacje.

Moim celem jest wdrażanie dzieci do regularnej aktywności fizycznej i nabycie przez nie prawidłowej postawy oraz wiedzy na temat podstawowych zachowań prozdrowotnych.

Podczas zajęć proponuję bogaty i urozmaicony zestaw ćwiczeń, gier i zabaw ogólnorozwojowych przy użyciu różnorodnego sprzętu sportowego. Moi maili sportowcy zdobywają nowe umiejętności i rozwijają się z uśmiechem na ustach, co jest największą satysfakcją i podziękowaniem za wspólny wysiłek, a nazywając rzecz po imieniu – zabawę, bo praca z małymi dziećmi to przede wszystkim zabawa.

Na co dzień spędzam aktywnie czas razem z przyjaciółmi. Uwielbiam spontaniczne wypady turystyczno-rekreacyjne w każde regiony świata ale najchętniej wracam w nasze piękne góry.

Facebook