?>

Kadra

Kadra przedszkola

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół młodych, wykwalifikowanych i kreatywnych nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę. Pedagodzy naszego przedszkola pracują z sercem, niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Wspomagają i ukierunkowywują rozwój dzieci mając na uwadze ich wrodzone predyspozycje i zdolności. Zajęcia odbywają się w małych grupach w celu lepszego poznania dziecka przez nauczyciela, co umożliwia indywidualne podejście do każdego z nich. W swojej pracy aktywnie wdrażają nowatorskie osiągnięcia dydaktyki w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań, uzdolnień i sprawdzania postępów dziecka. Nauczyciele stale podnoszą swoje kwalifikacje, biorąc aktywny udział w spotkaniach metodycznych, kursach, szkoleniach, radach pedagogicznych oraz studiach podyplomowych.

Poznaj naszą kadrę

Katarzyna Rypulak – dyrektor

Jestem absolwentką studiów licencjackich oraz magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim (filologia polska) oraz studiów podyplomowych (1. edukacja przedszkolna, 2. zarządzanie oświatą). Ukończyłam również wiele kursów i szkoleń dotyczących pracy z Dziećmi. W przedszkolu pracuję od 14 lat, a jako dyrektor przedszkola od 10. Praca z Dziećmi daje mi siłę do działania, a Ich radość kiedy wchodzę do pracy potwierdza, że to co robię jest moim najlepszym życiowym wyborem. Jestem dumna z tego, że robię to, co lubię i przy okazji daję radość innym. Największą nagrodą dla mnie jest dziecięcy uśmiech. Zarówno w domu, jako mama wspaniałej 16-latki, jak i w pracy kieruję się słowami Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

 

 

rypulak net
nauczycielka przedszkole warszawa

Milena Hołownia – Dudzińska – nauczyciel 

Ukończyłam studia pedagogiczne z wychowania przedszkolnego na Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej oraz magisterskie z pedagogiki osób niepełnosprawnych intelektualnie na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi na różnym poziomie edukacyjnym i rozwoju.
Gdy założyłam własną rodzinę wiedziałam, że praca z dziećmi jest moim powołaniem i spełnieniem. Szybko nawiązuję pozytywny kontakt z dziećmi gdyż poświęcam im całe serce i energię. Rozumiem obawy i troski rodziców gdyż łącze pracę nauczyciela z wychowywaniem własnych dzieci. Obserwowanie dzieci jak odnoszą małe/wielkie sukcesy jest dla mnie największą satysfakcją zawodową. W pracy inspiruję się podejściem Korczaka do wychowania dzieci a także porozumieniem bez przemocy Marshalla B. Rosenberga. Wolne chwilę spędzam aktywnie z rodziną a także uprawiam sport, czytam książki.

 Milena Suchecka – nauczyciel 

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku „pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna” oraz otrzymałam dyplom magistra ze specjalności „edukacja integracyjna i włączająca” na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Aktualnie kończę również studia podyplomowe na kierunku „zarządzanie w oświacie” na tej samej uczelni. W pracy zawsze kieruję się przede wszystkim dobrem Dziecka. Bardzo istotne jest dla mnie podejście indywidualne tak, aby móc dostrzec w Dziecku to, czego nie widać na początku. Traktuję Dzieci jak swoich małych przyjaciół, którym oddaję całe serduszko, jednocześnie prowadząc ich i wyznaczając dobrą drogę w procesie nauczania. Niezwykle ważne jest dla mnie poczucie bezpieczeństwa i zaufanie ze strony moich podopiecznych. Prywatnie uwielbiam piesze wycieczki po górach i wszelakie podróże. Chętnie sięgam po kryminały i książki psychologiczne szczególnie o tematyce związanej z komunikacja międzyludzką. Moją największą słabością są kotki :-)

nauczycielka przedszkola
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Magdalena Warakomska- Pochodyła – psycholog, psychoterapeuta

Prywatnie niepoprawna optymistka,  amatorka dobrej kawy, w ciągłym biegu, mama trójki dzieci.  Z przedszkolem współpracuję od samego początku,  jestem uzależniona od energii i  pozytywnych reakcji swoich podopiecznych. Praca z dziećmi jest moją pasją i dobrą zabawą.

Przez lata  współpracowałam z  przedszkolami i żłobkami na terenie Warszawy. Obecnie oprócz przedszkola Siedmiu Krasnoludków pracuje w Społecznej Szkole Podstawowej STO  oraz w Poradni PrimoPsyche. Zajmuję sie terapią dzieci, młodzieży, dorosłych oraz par.

W Przedszkolu prowadzę  obserwacje i zajęcia ogólnorowojowe z elementami edukacji emocjonalnej podczas których dzieci uczą sie rozpoznawać emocje, radzić sobie z nimi oraz kształtują postawy empatyczne wobec kolegów i koleżanek. Cała reszta to po prostu dobra zabawa.

Katarzyna Rybczyńska – nauczyciel 

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika że specjalnością plastyka na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i reedukacja. Podczas studiów brałam udział jako wolontariusz w projekcie adresowanym do dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym „Daleko też są dzieci”. W swojej pracy staram się cały czas podnosić swoje kwalifikacje i poszerzać horyzonty myślenia uczestnicząc w szkoleniach i kursach doskonalących. W trakcie codziennych zająć wykorzystuję zdobytą wiedzę i umiejętności stosując m. in. Metody Ruchu Rozwijającego wg W. Sherborne, Dziecięcą matematykę czy elementy glottodydaktyki.

Praca z dziećmi jest moją pasją. Czerpię z niej radość, odkrywam i poznaję świat z moimi podopiecznymi na nowo. W wolnej chwili cenię aktywny wypoczynek- wędrówki górskie, spacery, jazda na rowerze. Lubię też podejmować nowe wyzwania, jak nauka jazdy na rolkach- w myśl dewizy „na naukę nigdy nie jest za późno”. Chętnie sięgam też po pozycje literatury z gatunku fantazy, przygodowe, o tematyce obyczajowej i psychologicznej

 

 

katarzyna ryb
malgorzata-puszkiewicz

Małgorzata Puszkiewicz – lektor języka angielskiego

Pracuję tworząc inspirujące i kreatywne środowisko dla każdego dziecka, wykorzystując ich naturalny potencjał – żywiołowość, entuzjazm i ciekawość świata. Tworzone przeze mnie zajęcia bazują na piosenkach i zabawach ruchowych, elementach dramy oraz storytelling.
Wykorzystuję m.in. swoje zamiłowanie do śpiewu, tańca, TPR, metody audiowizualne oraz założenia edukacji zintegrowanej.

Różnorodne formy i metody pracy z dziećmi czynią moje zajęcia nie tylko nauką, ale przede wszystkim wspaniałą zabawą. Odczuwam ogromną satysfakcję z radości dzieci cieszących się moimi lekcjami.

Od kilku lat współpracuję z Przedszkolem 7 Krasnoludków- miejscu o niesamowitym klimacie. Motywujący współpracownicy, przesympatyczni, wyjątkowi, pełni potencjału uczniowie i ich niezastąpiona pomoc- rodzice.

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą małej Antosi. Uwielbiam wszelkie aspekty sztuki, które zajmują mnie w wolnym czasie. Ćwiczę jogę, spaceruję z psem i kocham muzykować wspólnie z moją rodziną

Agnieszka Chądzyńska – lektora języka francuskiego

Jestem lektorem i tłumaczem języka francuskiego. Dzieci, dorosłych i młodzież uczę od ponad 20 lat. Wychowałam się i zdałam maturę w Paryżu. W Polsce studiowałam romanistykę, socjologię i dziennikarstwo. Prowadzę własną działalność udzielając prywatnych lekcji, korepetycji i przygotowując do egzaminów. Współpracuję też z Instytutem Francuskim w Warszawie, gdzie uczę dzieci, młodzież oraz dorosłych.

Moje zajęcia dla najmłodszych to ustrukturyzowana zabawa – bańki mydlane, farby, kręgle, pacynki i loteryjki, a wszystko to podporządkowane jest określonym celom komunikacyjnym, aby dzieci z radością przychodziły na zajęcia i szybko robiły postępy!

321423383_549033516831434_9122164730514299926_n
ceramika

Piotr Choma – magister sztuki wydziału aktorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Instruktor teatralny dzieci i młodzieży, twórca spektakli kreatywnych i interaktywnych „Mali Poszukiwacze” tworzonych z grupą Art-Movement Kids. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży z techniki RasaBoxes –
z zakresu pracy nad emocjami na scenie i improwizacji scenicznej. Od dziecka związany z gliną, ceramiką i rzeźbą – doświadczenia pracy z dziećmi przy tym materiale nabrał w czasie wieloletniej pracy przy zajęciach ceramicznych w warszawskich przedszkolach

Wiktoria Piotrkowicz

Moje wieloletnie doświadczenie w pracy z Dziećmi oraz wykształcenie pedagogiczne pozwala mi na dobranie odpowiednich metod pracy z Dziećmi tak, by zajęcia były dla nich wartościowe dydaktycznie, a zarazem atrakcyjne. Uwielbiam uczyć Dzieci nowych piosenek oraz organizować im zabawy integrujące grupę. Jestem osobą bardzo cierpliwą, ciepłą i spokojną. Od zawsze Dzieci były w moim życiu i spędzenie z nimi czasu sprawia mi dużą przyjemność.  Kieruję się przekonaniem, że Dziecko rodzi się ze skrzydłami, a nauczyciele pomagają im je rozwinąć.

Moje zajęcia dla najmłodszych to ustrukturyzowana zabawa – bańki mydlane, farby, kręgle, pacynki i loteryjki, a wszystko to podporządkowane jest określonym celom komunikacyjnym, aby dzieci z radością przychodziły na zajęcia i szybko robiły postępy!

wiktoria piotrowicz
szachy

Ala Kazimierczyk – szachy

Gram w szachy od 5-ego roku życia. Jestem instruktorką Szkoły Szachowej, gdzie wprowadzam dzieci w bajkowy świat szachów, pomagając im poszerzać wiedzę i umiejętności, które przydadzą im się w dalszej części życia. Jestem empatyczna, uśmiechnięta i uwielbiam współpracę z dziećmi. Moje metody opierają się na zabawie i łamigłówkach, poprzez które wprowadzam dzieci w tajniki królewskiej gry. Moim celem jest, by każde zajęcia dzieci kończyły z uśmiechem i nową wiedzą. Jestem studentką Szkoły Głównej Handlowej, a prywatnie wielbicielką psów i tenisa ziemnego.

Anastasiia Havrylenko – Krasnale

Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z Dziećmi. Pracowałam, między innymi, w żłobku Montessori, dzięki czemu nauczyłam się wykorzystywać metody pracy z Dziećmi pozwalające na rozwijanie i poszerzanie zainteresowań otaczającym światem. W pracy z Dziećmi stawiam na poznawanie otaczającego nas świata przez zabawę, na rozwój zdolności społecznych oraz logikę. Czas wolny spędzam czytając literaturę dotyczącą psychologii i biologii. Gram też w szachy i jestem wielkim fanem filmów animowanych wytwórni Pixar.

hywrylenko

Facebook