Kadra

Kadra przedszkola

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół młodych, wykwalifikowanych i kreatywnych nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę. Pedagodzy naszego przedszkola pracują z sercem, niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Wspomagają i ukierunkowywują rozwój dzieci mając na uwadze ich wrodzone predyspozycje i zdolności. Zajęcia odbywają się w małych grupach w celu lepszego poznania dziecka przez nauczyciela, co umożliwia indywidualne podejście do każdego z nich. W swojej pracy aktywnie wdrażają nowatorskie osiągnięcia dydaktyki w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań, uzdolnień i sprawdzania postępów dziecka. Nauczyciele stale podnoszą swoje kwalifikacje, biorąc aktywny udział w spotkaniach metodycznych, kursach, szkoleniach, radach pedagogicznych oraz studiach podyplomowych.

Poznaj naszą kadrę

Paulina  Małecka – dyrektor w Przedszkolu Siedmiu Krasnoludków

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna z Logopedią w Wyższej Szkole Pedagogicznej Janusza Korczaka w Warszawie,a także studiów licencjackich z zakresu Rewalidacji z Elementami Poradnictwa Rehabilitacyjnego. Dodatkowo ukończone studia podyplomowe z zakresu Polityki i Zarządzania Oświatą na Uniwersytecie Warszawskim.
Wybierając zawód pedagoga kierowałam się wewnętrzną potrzebą poznania i zbliżenia się do świata Dziecka. Okres dzieciństwa jest fundamentem w rozwoju człowieka. Nauczyciel wspierając w prawidłowy sposób rozwój Dziecka, może być świadkiem niezwykłych procesów i przemian, a także niejednokrotnie wpływać na nie.
Praca z dziećmi jest dla mnie źródłem niezwykłej energii, która przez lata pracy towarzyszy mi i pozwala cieszyć się każdym dniem spędzonym z nimi. Uśmiech Dziecka, a także jego sukcesy edukacyjne i wychowawcze są dla mnie zaszczytną nagrodą, dzięki którym swoją pracę odbieram jako pasję i spełnienie.
W swojej pracy staram się dostrzegać indywidualne potrzeby oraz predyspozycje każdego Dziecka. Jest dla mnie niezwykle ważne, aby każde Dziecko miało przestrzeń do wyrażanie samego siebie już od pierwszych lat życia. Jedną z metod pedagogicznych, które wywarły na mnie duży wpływ jako na pedagoga jest pedagogika Marii Montessorii i właśnie wspierając się tą metodą, poznaje Dzieci oraz sposób ich patrzenia na świat.
Czas wolny spędzam aktywnie z rodziną podróżując oraz uprawiając sporty. Od niedawna jestem również mamą wspaniałej dziewczynki, która w cudowny sposób prezentuje mi swoje dziecięce pragnienia, a także zaraża mnie swoim optymizmem i radością,

w-ce-dyrektor
nauczycielka przedszkole warszawa

Milena Hołownia – Dudzińska – nauczyciel 

Ukończyłam studia pedagogiczne z wychowania przedszkolnego na Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej oraz magisterskie z pedagogiki osób niepełnosprawnych intelektualnie na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi na różnym poziomie edukacyjnym i rozwoju.
Gdy założyłam własną rodzinę wiedziałam, że praca z dziećmi jest moim powołaniem i spełnieniem. Szybko nawiązuję pozytywny kontakt z dziećmi gdyż poświęcam im całe serce i energię. Rozumiem obawy i troski rodziców gdyż łącze pracę nauczyciela z wychowywaniem własnych dzieci. Obserwowanie dzieci jak odnoszą małe/wielkie sukcesy jest dla mnie największą satysfakcją zawodową. W pracy inspiruję się podejściem Korczaka do wychowania dzieci a także porozumieniem bez przemocy Marshalla B. Rosenberga. Wolne chwilę spędzam aktywnie z rodziną a także uprawiam sport, czytam książki.

Małgorzata Strzelczak – nauczyciel 

Od kiedy sięgam pamięcią bardzo lubiłam przebywać z Dziećmi i zajmować się nimi, gdyż sprawiało mi to wiele radości. Umożliwiło mi to wybór drogi którą w życiu chcę podążać. Ukończyłam studia pedagogiczne na wydziale nauk społecznych w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie o kierunki: Wczesna edukacja z nauczaniem języka angielskiego. Obecnie uzupełniam swoje kwalifikacje na kierunku: Pedagogika szkolna z diagnozą i terapią pedagogiczną. Wybrałam te studia, ponieważ praca z dziećmi jest moją pasją. Jestem osobą ciepłą, otwartą, troskliwą i uśmiechniętą, zawsze pełną chęci do pracy co sprawia, że dobrze odnajduję się w pracy z Dziećmi. Lubię zdobywać nową wiedzę, jak i doświadczenia dlatego też chętnie poza pracą uzupełniam swoją wiedzę poprzez uczestniczeniu w kursach i szkoleniach. Uważam, że najważniejsze w pracy z Dziećmi jest cierpliwość i zrozumienie małego człowieka i jego świata. Codziennie uczę się od swoich podopiecznych nowych rzeczy oraz nowatorskich pomysłów. Staram się dostrzegać potrzeby dzieci i sprawiać aby każdy dzień ich pobytu w przedszkolu był dla nich wyjątkowy, jak również wpłynął na ich wszechstronny rozwój.

W swojej pracy staram się otaczać dzieci troską i zrozumieniem. Rozbudzać ich indywidualne zainteresowania i umiejętności. Zadowolenie i uśmiech Dziecka jest najlepszą nagrodą i motywacją na każdy kolejny dzień jaką można otrzymać

 

 

Małgorzata strzelczak 2 latki
annapludowska

Anna Mielcarz – nauczyciel 

Absolwentka kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Obecnie kontynuuję tam naukę na kierunku pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną. Podczas praktyki nauczycielskiej miałam możliwość uczestniczenia w warsztatach socjoterapeutycznych i terapii SI dla dzieci i młodzieży.

W wolnej chwili lubię wygodnie usiąść w fotelu z dobrą książką i zatracić się w świecie marzeń i przygód. Interesują mnie również tematy związane z aranżacją wnętrz. Uwielbiam kontakt z przyrodą – wycisza mnie to i poprawia samopoczucie. Staram się także włączać w pomoc na rzecz porzuconych zwierząt.

Zdecydowałam się na pracę z dziećmi ponieważ daje mi to wiele satysfakcji. Staram się być pomocna w ich codziennej komunikacji i poszerzaniu horyzontów. Pragnę inspirować dzieci do otwierania się na nowe doświadczenia i podążanie za pasjami. Uważam, że każda mała istota obdarzona jest niepowtarzalnymi potencjałami możliwości, które należy pomóc im w pełni rozwijać. Zaś największą nagrodą za trudy pracy nauczyciela jest uśmiech na twarzy dziecka.

Daria Tarnożek – nauczyciel 

Swoją przygodę z Przedszkolem 7 Krasnoludków rozpoczęłam 2 lata temu z grupą Sówek. Obecnie, mam przyjemność prowadzić grupę 4 latków-Motylki. Moim celem jest sprawić aby dzieci czerpały przyjemność z zajęć, zdobywały nową wiedzę i umiejętności. Do każdego, podchodzę indywidualnie, staram się rozbudzić w nich ciekawość do otaczającego świata. Zdobyta wiedza, w trakcie studiów , pozwala mi na lepsze zrozumienie potrzeb dziecka, ich wyjątkowego postrzegania świata oraz dała możliwość wnikliwej obserwacji dziecka i jego relacji społeczno-emocjonalnych.

W swojej pracy często wykorzystuję elementy z zakresu sensoryki: tory przeszkód- ścieżki zdrowia a także różne materiały i faktury, które wykorzystuję w pracach plastycznych. Szalenie ważne, w pracy z dziećmi, jest dla mnie uwrażliwianie na piękno otaczającego świata oraz kształtowanie postawy empatycznej wobec świata zwierząt. Radość i zabawa w nauce-to słowa klucze w mojej pracy.

Prywatnie-wielbicielka kotów i dobrej kawy.

 

 

daria-tarmozek
katarzyna rybczyńska2

Katarzyna Rybczyńska – nauczyciel 

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika że specjalnością plastyka na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i reedukacja. Podczas studiów brałam udział jako wolontariusz w projekcie adresowanym do dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym „Daleko też są dzieci”. W swojej pracy staram się cały czas podnosić swoje kwalifikacje i poszerzać horyzonty myślenia uczestnicząc w szkoleniach i kursach doskonalących. W trakcie codziennych zająć wykorzystuję zdobytą wiedzę i umiejętności stosując m. in. Metody Ruchu Rozwijającego wg W. Sherborne, Dziecięcą matematykę czy elementy glottodydaktyki.

Praca z dziećmi jest moją pasją. Czerpię z niej radość, odkrywam i poznaję świat z moimi podopiecznymi na nowo. W wolnej chwili cenię aktywny wypoczynek- wędrówki górskie, spacery, jazda na rowerze. Lubię też podejmować nowe wyzwania, jak nauka jazdy na rolkach- w myśl dewizy „na naukę nigdy nie jest za późno”. Chętnie sięgam też po pozycje literatury z gatunku fantazy, przygodowe, o tematyce obyczajowej i psychologicznej

 

 

Magdalena Warakomska- Pochodyła – psycholog, psychoterapeuta

Prywatnie niepoprawna optymistka,  amatorka dobrej kawy, w ciągłym biegu, mama trójki dzieci.  Z przedszkolem współpracuję od samego początku,  jestem uzależniona od energii i  pozytywnych reakcji swoich podopiecznych. Praca z dziećmi jest moją pasją i dobrą zabawą.

Przez lata  współpracowałam z  przedszkolami i żłobkami na terenie Warszawy. Obecnie oprócz przedszkola Siedmiu Krasnoludków pracuje w Społecznej Szkole Podstawowej STO  oraz w Poradni PrimoPsyche. Zajmuję sie terapią dzieci, młodzieży, dorosłych oraz par.

W Przedszkolu prowadzę  obserwacje i zajęcia ogólnorowojowe z elementami edukacji emocjonalnej podczas których dzieci uczą sie rozpoznawać emocje, radzić sobie z nimi oraz kształtują postawy empatyczne wobec kolegów i koleżanek. Cała reszta to po prostu dobra zabawa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
malgorzata-puszkiewicz

Małgorzata Puszkiewicz – lektor języka angielskiego

Pracuję tworząc inspirujące i kreatywne środowisko dla każdego dziecka, wykorzystując ich naturalny potencjał – żywiołowość, entuzjazm i ciekawość świata. Tworzone przeze mnie zajęcia bazują na piosenkach i zabawach ruchowych, elementach dramy oraz storytelling.
Wykorzystuję m.in. swoje zamiłowanie do śpiewu, tańca, TPR, metody audiowizualne oraz założenia edukacji zintegrowanej.

Różnorodne formy i metody pracy z dziećmi czynią moje zajęcia nie tylko nauką, ale przede wszystkim wspaniałą zabawą. Odczuwam ogromną satysfakcję z radości dzieci cieszących się moimi lekcjami.

Od kilku lat współpracuję z Przedszkolem 7 Krasnoludków- miejscu o niesamowitym klimacie. Motywujący współpracownicy, przesympatyczni, wyjątkowi, pełni potencjału uczniowie i ich niezastąpiona pomoc- rodzice.

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą małej Antosi. Uwielbiam wszelkie aspekty sztuki, które zajmują mnie w wolnym czasie. Ćwiczę jogę, spaceruję z psem i kocham muzykować wspólnie z moją rodziną

Katarzyna Sokołowska – lektora języka francuskiego

Ukończyłam Nauczycielskie Kolegium Języka Francuskiego w Lublinie. Od czasów liceum jestem pasjonatką języka francuskiego i wszystkiego właściwie co z Francją związane.

Kiedy w 2009 urodziła się moja córka zdecydowałam się pozostawić pracę w korporacji i zacząć uczyć dzieci języka. Założyłam firmę Dzieci na językach -francuski od najmłodszych lat i dzielę się moją pasją z dziećmi i młodzieżą udowadniając, że francuski wcale nie jest taki trudny. Momenty kiedy dzieci zaczynają same z siebie śpiewać po francusku lub stają się autonomiczne w prostych konwersacjach są dla mnie ogromną radością.

Interesuję się neurodydaktyką i staram się wykorzystywać jej elementy w pracy z dziećmi. W wolnych chwilach dużo czytam, spędzam czas z najbliższymi oraz podróżuję.

pani-od-francuskiego---nowa
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Robert Rostek-nauczyciel wychowania fizycznego, trener piłki nożnej

Ukończyłem studia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie na kierunku wychowanie fizyczne. Jestem trenerem klasy drugiej piłki nożnej, menedżerem sportu, kierownikiem i wychowawcą wypoczynku oraz uczestnikiem wielu szkoleń i konferencji podnoszących moje kwalifikacje.

Moim celem jest wdrażanie dzieci do regularnej aktywności fizycznej i nabycie przez nie prawidłowej postawy oraz wiedzy na temat podstawowych zachowań prozdrowotnych.

Podczas zajęć proponuję bogaty i urozmaicony zestaw ćwiczeń, gier i zabaw ogólnorozwojowych przy użyciu różnorodnego sprzętu sportowego. Moi maili sportowcy zdobywają nowe umiejętności i rozwijają się z uśmiechem na ustach, co jest największą satysfakcją i podziękowaniem za wspólny wysiłek, a nazywając rzecz po imieniu – zabawę, bo praca z małymi dziećmi to przede wszystkim zabawa.

Na co dzień spędzam aktywnie czas razem z przyjaciółmi. Uwielbiam spontaniczne wypady turystyczno-rekreacyjne w każde regiony świata ale najchętniej wracam w nasze piękne góry.

7 krasnolódków plakat 2

7 krasnolódków plakat 2

Facebook