?>

Kadra

Kadra przedszkola

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół młodych, wykwalifikowanych i kreatywnych nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę. Pedagodzy naszego przedszkola pracują z sercem, niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Wspomagają i ukierunkowywują rozwój dzieci mając na uwadze ich wrodzone predyspozycje i zdolności. Zajęcia odbywają się w małych grupach w celu lepszego poznania dziecka przez nauczyciela, co umożliwia indywidualne podejście do każdego z nich. W swojej pracy aktywnie wdrażają nowatorskie osiągnięcia dydaktyki w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań, uzdolnień i sprawdzania postępów dziecka. Nauczyciele stale podnoszą swoje kwalifikacje, biorąc aktywny udział w spotkaniach metodycznych, kursach, szkoleniach, radach pedagogicznych oraz studiach podyplomowych.

Poznaj naszą kadrę

Katarzyna Rypulak – dyrektor

Jestem absolwentką studiów licencjackich oraz magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim (filologia polska) oraz studiów podyplomowych (1. edukacja przedszkolna, 2. zarządzanie oświatą). Ukończyłam również wiele kursów i szkoleń dotyczących pracy z Dziećmi. W przedszkolu pracuję od 14 lat, a jako dyrektor przedszkola od 10. Praca z Dziećmi daje mi siłę do działania, a Ich radość kiedy wchodzę do pracy potwierdza, że to co robię jest moim najlepszym życiowym wyborem. Jestem dumna z tego, że robię to, co lubię i przy okazji daję radość innym. Największą nagrodą dla mnie jest dziecięcy uśmiech. Zarówno w domu, jako mama wspaniałej 16-latki, jak i w pracy kieruję się słowami Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

 

 

rypulak net
nauczycielka przedszkole warszawa

Milena Hołownia – Dudzińska – nauczyciel 

Ukończyłam studia pedagogiczne z wychowania przedszkolnego na Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej oraz magisterskie z pedagogiki osób niepełnosprawnych intelektualnie na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi na różnym poziomie edukacyjnym i rozwoju.
Gdy założyłam własną rodzinę wiedziałam, że praca z dziećmi jest moim powołaniem i spełnieniem. Szybko nawiązuję pozytywny kontakt z dziećmi gdyż poświęcam im całe serce i energię. Rozumiem obawy i troski rodziców gdyż łącze pracę nauczyciela z wychowywaniem własnych dzieci. Obserwowanie dzieci jak odnoszą małe/wielkie sukcesy jest dla mnie największą satysfakcją zawodową. W pracy inspiruję się podejściem Korczaka do wychowania dzieci a także porozumieniem bez przemocy Marshalla B. Rosenberga. Wolne chwilę spędzam aktywnie z rodziną a także uprawiam sport, czytam książki.

Małgorzata Puszkiewicz – lektor języka angielskiego

Pracuję tworząc inspirujące i kreatywne środowisko dla każdego dziecka, wykorzystując ich naturalny potencjał – żywiołowość, entuzjazm i ciekawość świata. Tworzone przeze mnie zajęcia bazują na piosenkach i zabawach ruchowych, elementach dramy oraz storytelling.
Wykorzystuję m.in. swoje zamiłowanie do śpiewu, tańca, TPR, metody audiowizualne oraz założenia edukacji zintegrowanej.

Różnorodne formy i metody pracy z dziećmi czynią moje zajęcia nie tylko nauką, ale przede wszystkim wspaniałą zabawą. Odczuwam ogromną satysfakcję z radości dzieci cieszących się moimi lekcjami.

Od kilku lat współpracuję z Przedszkolem 7 Krasnoludków- miejscu o niesamowitym klimacie. Motywujący współpracownicy, przesympatyczni, wyjątkowi, pełni potencjału uczniowie i ich niezastąpiona pomoc- rodzice.

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą małej Antosi. Uwielbiam wszelkie aspekty sztuki, które zajmują mnie w wolnym czasie. Ćwiczę jogę, spaceruję z psem i kocham muzykować wspólnie z moją rodziną

malgorzata-puszkiewicz
321423383_549033516831434_9122164730514299926_n

Agnieszka Chądzyńska – lektora języka francuskiego

Jestem lektorem i tłumaczem języka francuskiego. Dzieci, dorosłych i młodzież uczę od ponad 20 lat. Wychowałam się i zdałam maturę w Paryżu. W Polsce studiowałam romanistykę, socjologię i dziennikarstwo. Prowadzę własną działalność udzielając prywatnych lekcji, korepetycji i przygotowując do egzaminów. Współpracuję też z Instytutem Francuskim w Warszawie, gdzie uczę dzieci, młodzież oraz dorosłych.

Moje zajęcia dla najmłodszych to ustrukturyzowana zabawa – bańki mydlane, farby, kręgle, pacynki i loteryjki, a wszystko to podporządkowane jest określonym celom komunikacyjnym, aby dzieci z radością przychodziły na zajęcia i szybko robiły postępy!

Piotr Choma – magister sztuki wydziału aktorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Instruktor teatralny dzieci i młodzieży, twórca spektakli kreatywnych i interaktywnych „Mali Poszukiwacze” tworzonych z grupą Art-Movement Kids. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży z techniki RasaBoxes –
z zakresu pracy nad emocjami na scenie i improwizacji scenicznej. Od dziecka związany z gliną, ceramiką i rzeźbą – doświadczenia pracy z dziećmi przy tym materiale nabrał w czasie wieloletniej pracy przy zajęciach ceramicznych w warszawskich przedszkolach

ceramika
szachy

Ala Kazimierczyk – szachy

Gram w szachy od 5-ego roku życia. Jestem instruktorką Szkoły Szachowej, gdzie wprowadzam dzieci w bajkowy świat szachów, pomagając im poszerzać wiedzę i umiejętności, które przydadzą im się w dalszej części życia. Jestem empatyczna, uśmiechnięta i uwielbiam współpracę z dziećmi. Moje metody opierają się na zabawie i łamigłówkach, poprzez które wprowadzam dzieci w tajniki królewskiej gry. Moim celem jest, by każde zajęcia dzieci kończyły z uśmiechem i nową wiedzą. Jestem studentką Szkoły Głównej Handlowej, a prywatnie wielbicielką psów i tenisa ziemnego.

Anastasiia Havrylenko – Krasnale

Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z Dziećmi. Pracowałam, między innymi, w żłobku Montessori, dzięki czemu nauczyłam się wykorzystywać metody pracy z Dziećmi pozwalające na rozwijanie i poszerzanie zainteresowań otaczającym światem. W pracy z Dziećmi stawiam na poznawanie otaczającego nas świata przez zabawę, na rozwój zdolności społecznych oraz logikę. Czas wolny spędzam czytając literaturę dotyczącą psychologii i biologii. Gram też w szachy i jestem wielkim fanem filmów animowanych wytwórni Pixar.

hywrylenko
natalia

Natalia Bloch – Liski

Przygodę z pedagogiką zaczęłam już podczas nauki w liceum gdzie przez 3 lata miałam praktyki z Dziećmi. Jestem absolwentką studiów pedagogicznych Społecznej Akademii Nauk, ale nadal poszerzam swoją wiedzę i studiuję. W pracy kieruję się przede wszystkim dobrem dziecka, rozmawiamy dużo o emocjach oraz wspólnie pracujemy nad metodami radzenia sobie z nimi. Prywatnie – uwielbiam podróżować po Europie oraz jestem miłośniczką dobrej kawy .

Paulina Filipkowska – wychowawca, grupa Krasnale

Pracuję z Dziećmi od ponad 10 lat. Tę wspaniałą przygodę zaczynałam jako animator zabaw dziecięcych, w trakcie której organizowałam zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne i sportowe. Pozwoliło mi to zdobyć obszerną wiedzę w kwestii wartościowych zabaw, potrzeb maluchów oraz komunikacji pełnej szacunku. W kolejnych latach doskonaliłam warsztat pracy jako opiekun w żłobku, gdzie systematycznie podnosiłam swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i kursach. W pracy z Dziećmi skupiam się na budowaniu zaufania i przyjaznej atmosfery oraz na kształtowaniu samodzielności i wiary we własne możliwości Dzieci. Prywatnie jestem osobą energiczną, kreatywną lubiącą wyzwania. Swój czas wolny poświęcam poszerzaniu wiedzy na temat zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Muzyka i ruch są moim nieodłącznym elementem życia, na co również staram się uwrażliwić najmłodszych proponując zabawy m.in. metodą Batii Strauss.

fpaulina
alicja urdycz

Alicja Udycz – psycholog

Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Moim celem zawodowym była praca z Dziećmi, dlatego wybrałam specjalność wspomaganie rozwoju. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku przygotowanie pedagogiczne oraz jestem certyfikowanym terapeutą ręki. Posiadam doświadczenie w pracy z Dziećmi na różnym poziomie edukacyjnym i rozwojowym. Staram się zawsze odpowiednio dopasować zajęcia do możliwości Dzieci oraz organizuję je tak, aby były jak najbardziej dla nich atrakcyjne. Obecnie, poza przedszkolem, pracuję również w Szkole Podstawowej z Oddziałami integracyjnymi gdzie prowadzę zajęcia indywidualne dla uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego oraz w Pałacu Młodzieży gdzie udzielam konsultacji psychologicznych oraz prowadzę warsztaty grupowe.
Regularnie biorę udział w szkoleniach poszerzając moje kompetencje. W pracy, poza efektami jakie osiągam, najbardziej inspiruje mnie radość moich uczestników – dla mnie nie ma nic lepszego niż szczęście Dziecka i zbudowanie z nim bliskiej relacji.

Karolina Kamińska – Wychowawca Grupy Motylki

Ukończyłam studia wyższe z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Ponadto posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z Dziećmi oraz liczne kursy związane z pedagogiką. Jestem w trakcie studiów podyplomowych na kierunku pomoc psychologiczna i interwencje kryzysowe. Na co dzień jestem osobą spokojną, życzliwą i ciepłą. Jestem nauczycielem, który widzi w każdym Dziecku wyjątkową osobę i zachęca je do rozwijania jego indywidualnych talentów oraz mocnych stron. Moim głównym celem w pracy z Dziećmi jest rozbudzanie kreatywności, pobudzenie do logicznego myślenia oraz wykorzystywanie zdobytej wiedzy w życiu codziennym. Istotna jest również atmosfera panująca w grupie, dlatego staram się dawać Dzieciom ciepło oraz życzliwość. Ważne dla mnie jest również to, aby każde Dziecko czuło się wartościowe, doceniane, akceptowane i bezpieczne. W swojej pracy kieruję się nurtem pedagogicznym Janusza Korczaka, a mój ulubiony cytat to: „Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”.

grupa motylki

Facebook